KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15229340
nr 1522 9340
Märta Ehrenkrona-Jägerskiöld
(1905-1992), Sverige
Signerad, daterad 1937. Blandteknik, 42x25 cm, yttermått inklusive ram: 55x38 cm
Märta Ehrenkrona-Jägerskiöld, född 1905 i Mjölby, död 1992, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 20 februari 2023
kl 20:17:00
Märta Ehrenkrona-Jägerskiöld
Läs mer om Märta Ehrenkrona-Jägerskiöld